امام خمینی

و وصیت من به همه آن است که با یاد خداى متعال به سوى خودشناسى و خودکفایى و استقلال، با همۀ ابعادش به پیش، و بى ‏تردید دست خدا با شما است، اگر شما در خدمت او باشید و براى ترقى و تعالى کشور اسلامى به روح تعاون ادامه دهید. 
     و اینجانب با آنچه در ملت عزیز از بیدارى و هوشیارى و تعهد و فداکارى و روح مقاومت و صلابت در راه حق مى ‏بینم و امید آن دارم که به فضل خداوند متعال این معانى انسانى به اعقاب ملت منتقل شود و نسلاً بعد نسل بر آن افزوده گردد.
     با دلى آرام و قلبى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص، و به سوى جایگاه ابدى سفر مى ‏کنم. و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم. و از خداى رحمان و رحیم مى ‏خواهم که عذرم را در کوتاهى خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد.
     و از ملت امیدوارم که عذرم را در کوتاهیها و قصور و تقصیرها بپذیرند. و با قدرت و تصمیم اراده به پیش روند و بدانند که با رفتن یک خدمتگزار در سدّ آهنین ملت خللى حاصل نخواهد شد که خدمتگزاران بالا و والاتر در خدمتند، واللّه‏ نگهدار این ملت و مظلومان جهان است.
والسلام علیکم و على عباداللّه‏ الصالحین و رحمة‏اللّه‏ و برکاته
26 بهمن 1361 / 1 جمادى الاولى 1403
روح‏اللّه‏ الموسوى الخمینى 
 
 
روحشان شاد و قرین رحمت الهی باد . 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم وحشرنامعهم . 
/ 2 نظر / 25 بازدید
سحر

خداوند امام عزیزمون رو غرق نور و رحمت کنه انشاا... . اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. خیلی ماهی خانوم دکتر عزیز و دوست داشتنی.[ماچ]

ننه صدرا

عالی خانوم دکتر! [دست] وای چقدر اینجا دکتر هست[خجالت] البته من دکتر نیستم ولی خانوم آقای دکتر هستم[زبان]