امام زمانمون

داشتم با خودم فکر می کردم که چطوری دل امام زمانمون رو میشه شاد کرد و داشتم به این فکر میکردم که چه مطلبی در مورد امام بذارم بعد گفتم خوبه مطلبی در مورد اینکه چطور میشه دل امام رو شاد کرد بذارم که این مطلب رو تو www.bfnews.ir دیدم و گفتم همینو بذارم .
حجت الاسلام محمدمهدی حائری پور در این باره سخنانی ایراد کرده که در ادامه می خوانیم:

یکی از جلوه های محبت حضرت غم خواری حضرت است، امام به اندازه ای نسبت به شیعیان مهر و محبت دارند که در روایاتی از امام رضا(ع) نقل شده است که شما وقتی بیمار می شوید، ما نیز بیمار می شویم و زمانی که اندوهگین می شوید، ما نیز با غم شما غمگین می شویم.
برای ابراز محبت از سوی شیعیان نسبت به امام باید بگوییم که محبت یک فرایند دو سویه است. در همین زمینه فرموده اند که وقتی ما در مساله ای محزون هستیم، شیعیان به حزن ما حزین می شوند. کما اینکه اگر ما را شاد ببینند، شاد می شوند. در اینجا یک تعامل دوسویه در جابجایی محبت اتفاق می افتد.
زنده نگه داشتن مناسبت های ولادت و شهادت ائمه و شاد بودن در ولادت و غمگینی در شهادت نیز از نشانه های محبت است. البته غیر از غم هایی که ممکن است در جسم شیعه اتفاق بیفتد و امام اظهار همدردی می کند. گاهی غم از بابت روح و روان فرد اتفاق می افتد، امام در این خصوص می فرمایند اگر دچار چالش و ناراحتی روحی می شوید، همان باعث ناراحتی ما است.

یکی از جلوه های روشن مهرورزی امام نسبت به شیعیان این است که حتی در مسائل فکری و اعتقادی که برای شیعیان پیش می آید حضرت ناراحت می شوند. از دیگر جلوه های محبت امام نسبت به شیعیان این است که ایشان نسبت به شیعیانشان فریادرسی دارند و در مواقع سختی به کمک آنها می آیند در دعاها و زیارات وارده کلماتی است که به انسان امید می دهد. در زیارت آل یاسین امام را با کلمه فریادرس و رحمت واسعه بیکران الهیه مورد خطاب قرار می دهیم.

در دعاهای دیگر کلمات دیگری مانند امام کسی است که اندوه را برطرف می کند، غصه را از بین می برد، بلاها به دست ایشان برطرف می شود و پناهگاه شیعیان، نیز آمده است، بنابراین یکی از جلوه های محبت توسل به امام است و شیعیان معتقد باشند که در توسل به امامان حتما جواب می گیرند. البته این موضوع برمی گردد به اینکه شیعیان این مسائل را جدی بگیرند و به توسل اعتقاد داشته باشند. (البته ابنجا رو خودم اضافه میکنم که امام واسطه می شه پیش خدا برای مشکل ما اما اگه خدای عالم بدونه اون چیزی که می خواییم خیرمون نیست و چون دوستمون داره با اینکه ما زاری می کنیم ممکنه حاجتمون براورده نشه که حتما خیرمون این بوده و حکمتی داشته . )


از روایات اینطور استفاده می شود که مومنین نسبت به یکدیگر عنایت و دستگیری را داشته باشند، در روایتی از پیامبر(ص) سوال شد، بین همه مردم چه کسی بیشتر محبوب خداست، ایشان فرمودند کسی که نفعش برای مردم بیش از دیگران باشد، لذا هر کس که گره گشایی بیشتری از مردم دارد، جایگاهش پیش خدا بالاتر است.

از امام صادق(ع) سوال شد که حق مومن بر مومن چیست؟ فرمودند: ۷ حق به گردن او دارد، کمترین حق این است که هر چه برای خودت دوست داری برای دیگران دوست بداری و اگر برای خودت نمی پسندی، برای دیگران نیز نپسند. حق دوم در مسیر برداشتن حاجت برادر خود گام بردار و حق سوم با جان و مال و دست و پا و زبان خود به کمک برادر دینی خود بشتاب و باید برای برادر دینی خود به عنوان چشم و چراغ و آینه باشی...
بنابراین بهترین راه پاسخ دادن محبت امام این است که شیعیان هوای هم را داشته باشند و از یکدیگر دستگیری کنند که اگر اینگونه شد محبت امام را جبران کرده ایم.

به خواست و به قدرت خدا و با شفاعت امام ، به واسطه افراد حاجتی را برآورده می کنند. 

مهم این است که هر چه بیشتر ما محبت های امام را با محبت های خودمان نسبت به هم جبران کنیم. مطمئن باشیم که دل امام را شاد کردیم و به ایشان محبت کردیم، با گره کشایی از کار یکدیگر محبت امام را جبران کنیم.
140/ح
/ 10 نظر / 24 بازدید
saman

[گل][گل]سلاااااااام خیلی قشنگ نوشتی[گل][گل]

سعید

سلام آجی تینا ممنون به خاطر مطالب بسیار زیبا و آموزنده ای که در اختیارمون قرار دادی [گل][گل][گل]

انسان

سلام...قربونت برم با این پست...قلب آدم سرشار از عشق وامید میشه[قلب][گل][قلب][گل] [هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا] [هورا][هورا][هورا][هورا][هورا] [هورا][هورا][هورا][هورا] [هورا][هورا][هورا] [هورا][هورا] [هورا]

سحر

احسنت بر شما خانوم دکتر مومن و مهربون.[ماچ][قلب]

khodai

سلام.......[لبخند] خیلی قشنگ و زیبا نوشتی گلم[قلب] خدا به ما توفیق دهد تا در هر پستو مقامی که هستیم خدمت به خلقو فراموش نکنیم چرا که رضایت خدا و اهل بیتش در رضایت و خدمت به مردم است.[گل][ماچ][گل]

کبری

سلام آجی جونم [قلب][قلب]

کبری

در سلامتی کامل به سر می برید [سوال][ماچ]

کبری

آجی انشا ءالله که یک رشته خیلی خوب قبول شید قلب جراح ارتوپدی جراح مغز اعصاب چشم پزشکی امید وارم در بین این چهارتا یکی رو قبول شید (هزاران بار آمین)[فرشته][فرشته] من می دونم آجی مهربونم بدون هیچ شکی قبول و موفق می شود [قلب][قلب]

کبری

[دست][دست][دست] تشکر آجی عزیز ومهربونم [قلب][قلب][قلب]

saeedeh2777

سلام دکتر تینا با تبادل لینک موافقی ؟؟؟